Taxi w Zakopanem nad Morskie Oko

Taxi w Zakopanem nad Morskie Oko

Taxi w Zakopanem jest bardzo dobrym pomysłem, jeżeli planujesz podróż nad Morskie Oko. W miejsce to udaje się zwykle duże grono turystów, ponieważ jest to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów w całych polskich Tatrach. Niestety wywołuje to spore problemy w zakresie dojazdu własnym środkiem transportu, szczególnie w sezonie, gdy lokalizację tę odwiedzają prawdziwe tłumy. Rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty Taxi Trans.

Spis treści:
Dlaczego tak dużo osób odwiedza ten rejon?
Specyfika miejsca
Popularny szlak
Istotne informacje odnośnie takich wycieczek
Ile będzie kosztował kurs i dlaczego opłaca się tam dojechać właśnie w ten sposób?
Aspekty dotyczące dojazdu w ten rejon
Nasza oferta

Z czego wynika popularność kursów taxi w Zakopanem nad Morskie Oko?

Morskie Oko to chętnie wybierany kurs taxi w Zakopanem. Wynika to z atrakcyjności tego punktu na mapie polskich gór, który zachwyca niezapomnianymi widokami. Wybiera się tam większość osób, które przyjeżdżają w Tatry, co jest również związane z poziomem trudności samej trasy, która nie jest przesadnie wymagająca. Przed wyruszeniem na wycieczkę warto jednak wiedzieć o kilku kwestiach, żeby udać się tam z odpowiednim nastawieniem i przygotowaniem.

Wyjątkowa charakterystyka

Morskie Oko jest największym jeziorem w polskich Tatrach, co samo w sobie zachęca do jego zobaczenia. Jeszcze większe wrażenie może jednak robić samo jego położenie, a konkretnie to, jakie widoki rozpościerają się dookoła. Wystarczy wspomnieć, że przy sprzyjającej pogodzie widać stamtąd takie szczyty, jak m.in. Rysy, Niżnie Rysy, Granaty, Szpiglasowy Wierch, Mnich czy Wołowy Grzbiet.

Znak taxi

Najczęściej wybierany szlak

Morskie Oko można śmiało uznać za jedno z najbardziej charakterystycznych i popularnych miejsc, jeżeli chodzi o polskie góry. Z tego względu niemal każdy, kto przyjeżdża do Zakopanego na wypoczynek, decyduje się na taką wyprawę, bez względu na to, ile razy był już w tej lokalizacji, gdyż za każdym razem wywołuje ona równie wielkie wrażenie. Za wyborem tej trasy przemawia także to, że jest ona odpowiednia w zasadzie dla każdego.

Co warto wiedzieć o wycieczce w ten rejon?

Szlak rozpoczyna się w Palenicy Białczańskiej, a pokonanie trasy do Morskiego Oka i późniejsze zejście to około 17 km, których przejście zajmie mniej więcej cztery godziny. Dużo osób decyduje się poza tym na poświęcenie kolejnej godziny na obejście jeziora lub udanie się dodatkowo nad Czarny Staw pod Rysami. Wycieczka nie jest wymagająca i prowadzi po płaskiej powierzchni, w dużej części asfaltową drogą. Nie potrzeba zatem specjalnych przygotowań, lecz trzeba brać pod uwagę to, iż wyprawa jest mimo wszystko dość długa, więc warto zaopatrzyć się w wygodne buty i zapas napojów. Nad brzegiem Morskiego Oka zlokalizowane jest schronisko, gdzie można się czegoś napić i zjeść zimne przekąski lub gorące dania.

Jaka jest cena taxi w Zakopanem nad Morskie Oko? Czemu warto wybrać się tam taksówką?

Cena taxi w Zakopanem nad Morskie Oko nie jest wygórowana, jeżeli weźmie się pod uwagę to, w jak komfortowy sposób można tam dojechać. Popularność tego szlaku sprawia, iż udanie się tam własnym samochodem jest dosyć problematyczne. Zachęcamy do wybrania naszych usług, nie tylko na tej trasie, ale również do poruszania się po samym mieście czy dojechaniu w okolice innych górskich szlaków.

Specyfika dojazdu

Zakopane od Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się trasa nad Morskie Oko, dzieli kilkadziesiąt minut jazdy, choć dokładny czas jest uzależniony w pewnym stopniu od pory roku, a co za tym idzie – liczby turystów. W sezonie wzmożony ruch wiąże się z tym, że czasem trzeba się nieco uzbroić w cierpliwość. Największym problemem jest jednak kwestia parkingu. Co prawda na miejscu wyznaczona jest duża strefa, lecz w sezonie potrafi się ona zapełnić już w godzinach porannych. Jechanie tam własnym autem jest zatem sporym wyzwaniem, a poza wydatkiem na benzynę trzeba się liczyć z kilkudziesięcioma złotymi, które należy zapłacić za miejsce postojowe. Tańszą opcją są kursujące tam busy, gdzie podróżuje się jednak w sporym tłoku, a do tego często konieczne jest dość długie czekanie na odjazd. Spory problem pojawia się również w przypadku ewentualnego wieczornego powrotu, ponieważ busy jeżdżą tylko do określonej godziny. W sytuacji opóźnionego zejścia może się zatem okazać, iż powrót busem będzie po prostu niemożliwy. W związku z tym warto rozważyć wybór taksówki, ponieważ nie trzeba się wówczas przejmować parkowaniem, a na wycieczkę można się udać o dowolnej porze i tak samo będzie to wyglądało w kwestii powrotu.

Nasza oferta

Kurs nad Morskie Oko z centrum Zakopanego kosztuje u nas szacunkowo 100–120 zł. Oferujemy korzystne ceny i kursujemy po terenie całego Zakopanego oraz okolicy. Z powodzeniem dojedziesz z nami choćby na okoliczne stoki czy do innych popularnych pod kątem wycieczek dolin, jak Chochołowska czy Kościeliska. Dysponujemy samochodami dla 4, 6, a nawet 8 osób, więc spokojnie mogą się z nami zabrać większe rodziny czy grupy przyjaciół. Jest to gwarancją komfortowego i bezpiecznego przejazdu, a w naszych taksówkach możesz do tego płacić wygodnie kartą czy telefonem.

Taxi w Zakopanem nad Morskie Oko będzie zdecydowanie wygodniejszą formą dotarcia do tej popularnej lokalizacji od własnego samochodu czy busa. Na pewno warto się tam udać, żeby zobaczyć piękne widoki, a także w celu wyruszenia stamtąd na dalsze wycieczki w wyższe części Tatr. Osoby zainteresowane takimi kursami oraz innymi przejazdami na terenie Zakopanego i okolic zachęcamy do wybrania naszej oferty.