Taxi w Zakopanem na dworzec PKP

Taxi w Zakopanem na dworzec PKP

Taxi w Zakopanem na dworzec PKP to kurs, który oznacza najwygodniejsze dotarcie na zaplanowany pociąg czy autobus dalekobieżny. Dotyczy to oczywiście również trasy od tego punktu do wybranej bazy noclegowej. Zdecydowanie warto to rozważyć, gdyż pensjonaty i hotele są położone w różnych rejonach miasta, więc od dworca może je dzielić naprawdę spory dystans. Nawet na krótszym odcinku taksówka będzie jednak najbardziej komfortowa, zwłaszcza gdy podróżuje się z większymi walizkami.

Spis treści:
Zalety
Na pociąg i autobus
Bagaż
Dystans względem obiektów noclegowych
Nasza oferta
Koszt
Komfortowe metody płatności

Dlaczego warto skorzystać z taxi w Zakopanem w celu dotarcia na dworzec PKP?

Taxi w Zakopanem na dworzec PKP to popularne rozwiązanie w związku z tym, że bardzo dużo osób przyjeżdża na wypoczynek w tym rejonie z wykorzystaniem transportu publicznego. Często są to turyści z naprawdę odległych zakątków kraju, którzy przybywają na kilkanaście dni i mają ze sobą wiele walizek oraz toreb. Trudno wtedy nastawiać się na skorzystanie z komunikacji zbiorowej już na miejscu czy tym bardziej udanie się do pensjonatu piechotą. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc wybór taksówki. Warto mieć na uwadze, że wiele atrakcyjnych punktów noclegowych jest oddalonych od stacji kolejowej.

Jazda taksówką na dworzec PKP

Połączenia kolejowe i autobusowe

Zakopane to rzecz jasna ogromnie popularny kierunek wypoczynkowy, odwiedzany tłumnie w zasadzie przez cały rok. Specyfika dojazdu w te okolice niekoniecznie zachęca jednak do siadania samemu za kółkiem, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę fakt, że na miejscu ciężko o dogodne miejsce parkingowe. Nie brakuje więc chętnych na to, żeby przybyć do Zakopanego pociągami, które kursują regularnie, a dostępne połączenia umożliwiają dojechanie w ten sposób w zasadzie z dowolnego miasta na terenie całego kraju. W praktyce znaczna część odwiedzających wybiera zatem właśnie ten środek transportu, który kończy swoją trasę na dworcu PKP. Warto pamiętać, że w tym obszarze znajdują się także przystanki autobusów, w tym tych dalekobieżnych, które w przypadku wielu miast stanowią dobrą alternatywę dla pociągów. W rzeczywistości oznacza to, że każdego dnia na tutejszym dworcu i w jego okolicach pojawiają się setki, a w sezonie tysiące turystów, którzy potem stają przed wyzwaniem dotarcia do swoich obiektów noclegowych. Wewnętrzna komunikacja miejska z pewnością nie jest zachęcającym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę przybyły tłum turystów.

Podróżni z bagażami

Pamiętając o dużej liczbie podróżnych, nie można zapominać o tym, że większość z nich posiada spore bagaże. Przyjeżdżając w góry nawet na kilka dni, zabiera się zwykle większą walizkę. Jeszcze większe pakunki będą towarzyszyły turystom udającym się na kilkunastodniowy urlop. W okresie zimowym część osób ma do tego narty, które też zajmują sporo miejsca. Przybywając z takimi bagażami lepiej unikać komunikacji publicznej w samym Zakopanem, ponieważ będzie to zwyczajnie niekomfortowe. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zatem przejazd taksówką.

Odległość od miejsc noclegowych

Za wyborem taksówek przemawia dodatkowo to, że odległość między dworcem a wybranym obiektem noclegowym może być naprawdę spora. Oczywiście niektóre pensjonaty znajdują się naprawdę blisko, ale Zakopane jest wbrew pozorom dość rozbudowane, a wielu odwiedzających woli zatrzymać się bliżej samych Krupówek czy choćby skoczni. Czasem zdarza się, że do pokonania jest kilka kilometrów, ale nawet na krótszym dystansie lepiej jest zamówić taksówkę niż iść z ciężkimi bagażami lub męczyć się z transportem publicznym.

Wybierz Taxi Trans Zakopane, żeby dojechać na dworzec

Z myślą o dojechaniu na dworzec w Zakopanem zdecyduj się na usługi Taxi Trans. Proponujemy naprawdę atrakcyjne stawki, a samochody, jakimi dysponujemy, pozwalają nam przewieźć nawet dość duże grupy. Podróżując rodziną czy z przyjaciółmi nie musisz się zatem przejmować koniecznością zamawiania dwóch oddzielnych taksówek. Co ważne, zapłacisz u nas bezgotówkowo, więc możesz zapomnieć o konieczności wcześniejszego pobierania pieniędzy z bankomatu.

Korzystne ceny i różnej wielkości pojazdy

Nasi kierowcy są świetne wyszkoleni i gwarantują najwyższy poziom usług, ale jesteśmy przy tym tanim taxi, które na pewno nie nadwyręży budżetu przeznaczonego na urlop. Trasa do dworca pokrywa się przy tym z konkretnymi taryfami w strefie TAXI, które są naprawdę przystępne. Mamy samochody mogące pomieścić do czterech, sześciu, a nawet ośmiu pasażerów. Większe rodziny czy grupy przyjaciół nie muszą się zatem rozdzielać, ponieważ z Taxi Trans dojadą na miejsce jednym pojazdem – komfortowo i tanio.

Płać wygodnie i bezpiecznie

Choć obecnie płatności bezgotówkowe są już naprawdę powszechne, w przypadku niektórych firm taxi wciąż trzeba się obawiać czy kierowcy będą dysponowali terminalem. U niektórych pośredników trzeba jeszcze mieć ze sobą gotówkę, gdyż inaczej nie zapłaci się za przejazd. W Taxi Trans wystarczy karta lub telefon dostosowany do rozliczeń bezgotówkowych, dzięki którym uregulujesz opłatę za kurs w wygodny i w całkowicie bezpieczny sposób.

Taxi w Zakopanem na dworzec PKP to najbardziej komfortowy sposób, żeby dotrzeć na zarezerwowaną podróż pociągiem czy autobusem, nawet mając ze sobą duży bagaż. Warto oczywiście skorzystać z takiej formy transportu również w przeciwnym kierunku, czyli z dworca do bazy noclegowej. Osoby szukające sprawdzonych i tanich przejazdów zapraszamy do wybrania oferty Taxi Trans.