Bus na Morskie Oko

Bus na morskie oko

Bus na Morskie Oko to często wybierany środek transportu w kontekście podróżowania w tym kierunku. Udaje się tam znaczna część turystów, którzy wybrali się na przykład na urlop do Zakopanego. Takie zainteresowanie tą lokalizacją wywołuje pewne problemy komunikacyjne. Dotyczą one szczególnie własnych samochodów, ale podróż zbiorczym autobusem też nie jest pozbawiona mankamentów. Najlepszym rozwiązaniem może być postawienie na taksówkę.

Spis treści:
Wybierz taxi
Nasza oferta
Dlaczego jest to często poszukiwana oferta?
Gdzie dokładnie dojechać?
Własne auto
Komunikacja publiczna
Dlaczego ten rejon wzbudza zainteresowanie?

Szukasz busa na Morskie Oko w niskiej cenie? Wybierz taxi!

Cena za busa nad Morskie Oko nie musi być wygórowana. Zwłaszcza jeśli korzystasz z usług sprawdzonego przewoźnika taxi, takiego jak nasza firma. Co więcej, oprócz standardowych aut dysponujemy też większymi pojazdami, więc mogą się z nami zabrać całe grupy. W ofercie Taxi Trans Zakopane znajduje się klasyczna taksówka dla czterech osób, ale oprócz tego auta mieszczące do sześciu, a nawet do ośmiu osób. Nasza firma zapewnia usługi przez całą dobę siedem dni w tygodniu zapraszamy do kontaktu.

Nasza oferta

Oferujemy kursy po terenie Zakopanego i okolic, w tym do popularnych stoków, basenów termalnych czy wielu tatrzańskich atrakcji turystycznych. Dlatego w naszej ofercie nie może rzecz jasna zabraknąć właśnie podróży do Morskiego Oka, a dokładnie transportu do początkowego punktu szlaku. Gwarantujemy atrakcyjne ceny i wygodne metody płatności. W przeciwieństwie do usług wielu lokalnych przewoźników, z nami nie musisz się przejmować o odkładanie określonej sumy gotówki. W naszych taksówkach zapłacisz bezgotówkowo – kartą lub telefonem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych usług, zachęcamy do kontaktu.

Dlaczego bus na Morskie Oko jest często poszukiwany?

Bus na Morskie Oko to hasło, na które natrafisz w wielu miejscach Zakopanego. Zwykle dotyczy to prywatnych przewoźników, ale lepszym rozwiązaniem jest zamówienie taxi busa. Podpowiadamy, co warto wiedzieć w kontekście wycieczki w ten rejon Tatr i dlaczego obszar ten cieszy się aż taką popularnością.

Dojazd nad Morskie Oko

Gdzie się dojeżdża?

Pojęcie transportu „nad Morskie Oko” jest dość umowne, gdyż chodzi o dojazd do punktu, w którym można wejść na szlak w kierunku tej atrakcji. Bezpośrednie wejście znajduje się w Palenicy Białczańskiej i najlepiej jest się udać właśnie na zlokalizowany tam parking. Alternatywą jest parking na Łysej Polanie. W Palenicy można nabyć bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego i ruszyć szlakiem nad Morskie Oko, czyli ogromne i wyjątkowo piękne jezioro z malowniczym widokiem na góry.

Podróż własnym samochodem

Sporo osób dojeżdża na urlop do Zakopanego swoim samochodem, więc rozważa wybranie się własnym autem i do tutejszych atrakcji. Często rozsądnym wyborem okazuje się jednak pozostawienie auta pod obiektem noclegowym i skorzystanie z innych opcji komunikacyjnych. Dotyczy to szczególnie pobytów w Zakopanem w ścisłym sezonie letnim oraz zimowym. Dojazd do Palenicy powinien zająć około 35 minut, ale trzeba brać poprawkę na ewentualne korki. Największym problemem dla kierowców jest jednak parkowanie. Co prawda niedaleko szlaku na Morskie Oko dostępne są duże parkingi w Palenicy i na Łysej Polanie, ale potrafią się one szybko zapełniać. Co więcej od pewnego czasu bilety parkingowe trzeba kupić online. Chcąc to zrobić, warto zainteresować się tym z wyprzedzeniem, ponieważ tego samego dnia może już nie być dostępnych miejsc. W związku z korkami, problemami z parkowaniem i pojawiającymi się spięciami między kierowcami – dobrym pomysłem jest udanie się w ten rejon w inny sposób.

Komunikacja zbiorowa

Stawiając na komunikację publiczną, busów można szukać w centrum Zakopanego, szczególnie w okolicach dworca PKP. Odjeżdżają one stosunkowo często, ale trzeba się liczyć z tym, że prywatni przewoźnicy niekoniecznie będą się trzymać jakiegokolwiek rozkładu – zwykle odjeżdżają z miejsca, gdy uda im się zapełnić cały pojazd. Szczególnie w sezonie letnim, pojawia się natomiast problem długich kolejek do takich busów. Chcąc uniknąć nerwów, opóźnień czy konieczności podróżowania z niechcianymi akurat pasażerami, lepiej jest zamówić taksówkę. Jeśli jedziecie nad Morskie Oko większą grupą, postawcie na nasz taxi bus. Korzystając ze zbiorowych busów, trzeba do tego pamiętać o ograniczeniach przy powrocie. Kierowcy obsługujący taką trasę jeżdżą tylko do określonej godziny. Ewentualne opóźnienia w powrocie z trasy mogą sprawić, że nie uda się już zatem skorzystać z komunikacji publicznej.

Dlaczego jest to tak duża atrakcja?

Morskie Oko jest uważane w zasadzie za najbardziej obleganą atrakcję w polskich Tatrach. Z czego to wynika? Samo miejsce jest niezwykle urokliwe, ale przy tym charakteryzuje je łagodne podejście, w głównej mierze asfaltową drogą. Tym samym charakterystyczne dla tej trasy jest to, że naprawdę każdy może ją pokonać. Trasa nad Morskie Oko to mniej więcej 8 kilometrów w jedną stronę, na które warto sobie zarezerwować około dwie i pół godziny. Na tym szlaku można wyróżnić kilka godnych uwagi atrakcji. W niecałą godzinę dochodzi się do Wodogrzmotów Mickiewicza, napotykając po drodze piękny punkt widokowy na Rysy czy górę Gerlach. Od Wodogrzmotów można iść asfaltem lub bardziej bezpośrednim szlakiem z kamiennych stopni. Ostatecznie dochodzi się do Polany Włosienica. Niespełna dwa kilometry dalej dociera się do schroniska, gdzie można odpocząć i coś zjeść. Tuż obok schroniska rozpościera się już ogromne jezioro – Morskie Oko – i piękny widok na Tatry. Osoby spragnione dalszych atrakcji mogą wybrać się na spacer trasą dookoła jeziora lub wycieczkę nad Czarny Staw. Z tutejszego schroniska można też ruszyć szlakiem na Rysy, co jest już jednak dedykowane bardziej zaawansowanym entuzjastom gór.

Bus na Morskie Oko prowadzi do jednego z bardziej urokliwych zakątków polskich gór. Lokalizacja ta jest dużą atrakcją zarówno dla osób, które są w Zakopanem po raz pierwszy, jak i dla tych, które przybywają tam kolejny już raz. W związku ze specyfiką tego miejsca, warto rozważyć pozostawienie własnego auta i zrezygnowanie z komunikacji zbiorowej, a zamiast tego dojechać tam taksówką. Zachęcamy do wybrania tej od Taxi Trans Zakopane.