Taxi z Zakopanego na Słowację

Taxi z Zakopanego na Słowację

Taxi z Zakopanego na Słowację to ciekawe rozwiązanie w kontekście urozmaicenia sobie urlopu w zimowej stolicy Polski. Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie mają do dyspozycji własnego samochodu. W niedalekiej odległości poza granicami kraju można odkryć miejsca, o których będzie się pamiętać przez długi czas. Wybierając naszą ofertę, możesz skorzystać z opcji dojazdu w wybrane lokalizacje u naszych sąsiadów.

Spis treści:
Nasza oferta
Dlaczego warto?
Lokalizacje godne polecenia
Zakupy
Dojazd

Zamów nasze taxi z Zakopanego na Słowację

Taxi z Zakopanego na Słowację to oferta, którą proponują liczne firmy taksówkarskie w tym regionie i na którą możesz liczyć, korzystając z Taxi Trans Zakopane. Dysponujemy nowoczesną flotą złożoną z różnorodnych pojazdów, mogących pomieścić nawet do ośmiu osób. Z powodzeniem zabiorą się z nami pojedynczy podróżni, pary oraz mniejsze i większe rodziny czy grupy znajomych. Stawiamy na komfort i bezpieczeństwo, a u kierowców możesz zapłacić wygodnie w sposób bezgotówkowy, korzystając z karty czy telefonu.

Gdzie dojeżdżamy?

Zachęcamy do podróżowania z nami po Zakopanem i okolicach, w tym z myślą o dojechaniu do okolicznych dolin, stoków narciarskich czy basenów termalnych. W przypadku Słowacji dojeżdżamy do kilkunastu najpopularniejszych i rekomendowanych lokalizacji. Możesz się z nami udać nad jeziora Popradzkie Pleso i Szczyrbskie Pleso. Kursujemy do Jaworzyny Tatrzańskiej, Zdziaru, Bachledovej Doliny, Belianskiej Jaskini czy Białej Spiskiej. Taksówkami Taxi Trans Zakopane dotrzesz bez problemu do popularnych lokalizacji, takich jak Wielka Łomnica, Tatrzańska Łomnica czy Stary Smokovec. Naszymi taksówkami dojedziesz poza tym na lotnisko w Popradzie.

Krajobraz górski z samochodu

Dlaczego warto rozważyć zamówienie taxi z Zakopanego na Słowację?

Taxi z Zakopanego na Słowację sprawdzi się nawet w przypadku jednodniowych wypadów, które pomogą urozmaicić wyjazd czy zaaranżować dzień, w którym po polskiej stronie przytrafiła się gorsza pogoda. Dostępne są przy tym różnorodne atrakcje, a zależnie od dokonanych decyzji wyprawa może potrwać zarówno kilka, jak i kilkanaście godzin. Wiele z tych miejsc trzeba jednak koniecznie zobaczyć.

Miejsca warte odwiedzenia

Jednym z obowiązkowych punktów w Zakopanem jest wjechanie na Gubałówkę, tymczasem po słowackiej stronie dużą atrakcją jest Tatrzańska Łomnica i wyruszająca stamtąd kolejka, która jedzie nad Łomnicki Staw, a dalej na szczyt Łomnicy, położony 2634 m n.p.m., czyli drugi najwyższy szczyt w Tatrach. Dostępna tam panorama dosłownie zapiera dech w piersiach. W poszukiwaniu pięknych widoków warto wybrać się nad Szczyrbskie Pleso i Popradzkie Pleso, czyli wspaniałe jeziora, które na tle Morskiego Oka wyróżnia wyraźnie mniejszy tłok. Fanów jaskiń powinna z kolei zainteresować Jaskinia Bielańska. Jednym z bardzo polecanych miejsc jest poza tym Zdziar, a konkretniej położona w tym rejonie Bachledova dolina, w której przygotowano niesamowitą atrakcję, jaką jest spacer w koronach drzew.

Na zakupy

Przed laty Słowacja kojarzyła się Polakom z tanimi zakupami. Po zmianie waluty z korony na euro aspekt cenowy nie jest już może tak atrakcyjny, gdyż w obu krajach te same lub zbliżone produkty będą kosztowały podobne kwoty. Nie oznacza to jednak, że wybierając się na Słowację, nie warto zajrzeć do sklepów. Przede wszystkim jest to okazja do kupienia charakterystycznych dla tego kraju produktów, które są trudne do znalezienia lub wręcz niedostępne w Polsce. Ciekawe propozycje można znaleźć w obrębie słodyczy. Poza słynną czekoladą Studentską, Słowacja słynie ze znakomitych wafelków w czekoladzie, a szczególną renomą cieszą się Horalky czy Fiodorka. Uwagę przykuwa oferta alkoholowa, a więc przede wszystkim słowackie i czeskie browary – część piw można co prawda odnaleźć w polskich sklepach, ale niedaleko za granicą znajdują się godne polecenia piwa, które kupi się już tylko podczas takiego zagranicznego wypadu. Z mocniejszych alkoholi popularnością cieszą się Demanovka, Borovicka, Tatratea, a także różne warianty śliwowicy czy gruszkówki. Ciekawostką jest również fakt, że na Słowacji można spotkać bardzo szeroki wybór znakomitych, węgierskich win. Bezalkoholowym trunkiem, który można kupić na Słowacji, jest choćby czeska Kofola. Jeżeli chodzi o inne produkty, to po słowackiej stronie można odnaleźć ciekawe sery, w tym gatunki dopasowane do przygotowania jednego z popularnych słowackich dań, czyli smażonego sera.

Kwestia dojazdu

Osoby zmotoryzowane mogą się oczywiście pokusić o podjechanie za granicę własnym autem, ale nie każdy ma taką możliwość, bo wiele osób przyjeżdża do Zakopanego choćby pociągiem czy autobusem. Nie oznacza to jednak, że podczas pobytu trzeba zrezygnować z wypadu na Słowację. Opcje komunikacji zbiorowej są mocno ograniczone (z wyjątkiem kursów do Popradu, które odbywają się jednak tylko według ściśle określonego rozkładu), więc warto skorzystać w tym celu właśnie z taksówki, którą dojedziesz w wybrane przez siebie miejsce, wygodnie i kiedy chcesz.

Taxi na Słowację pozwala bez problemu wybrać się poza granicę kraju, gdzie w niedalekiej odległości czekają liczne atrakcje. Warto udać się tam na podziwianie pięknych widoków, a przy okazji takiego wypadu można zakupić kilka charakterystycznych dla Słowacji produktów. Jeżeli nie masz do dyspozycji własnego samochodu, najlepszym sposobem na dojechanie w wybrane lokalizacje będzie skorzystanie z usług Taxi Trans Zakopane. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.