Taxi z Zakopanego do Białki Tatrzańskiej

Taxi z Zakopanego do Białki Tatrzańskiej

Taxi z Zakopanego do Białki Tatrzańskiej to chętnie obierany kurs, co wynika z atrakcyjności tego miejsca. Znajduje się ono w niedalekiej odległości i ma sporo do zaoferowania. W okresie zimowym przyciąga szczególnie narciarzy, lecz warto się tam wybrać, jeżeli nie jest się entuzjastą takiej akurat aktywności. Na uwagę zasługują tutejsze baseny termalne czy obiekty do zwiedzania. Taksówka będzie dobrą alternatywą dla osób, które nie mogą skorzystać z własnego auta.

Spis treści:
Skorzystaj z naszej oferty
Dlaczego warto się wybrać w to miejsce?
Aspekt lokalizacyjny
Dla narciarzy
Atrakcje wodne
Zabytki

Skorzystaj z naszego taxi z Zakopanego do Białki Tatrzańskiej

Taxi z Zakopanego do Białki Tatrzańskiej to kurs zdecydowanie poza obręb samego miasta, więc trzeba się liczyć z tym, że nie każda firma i korporacja taksówkarska będzie obsługiwała takie połączenie. Bez problemu pokonasz jednak ten dystans, korzystając z usług Taxi Trans Zakopane. Rzecz jasna zachęcamy do podróżowania z nami nie tylko na tym odcinku. Naszymi taksówkami dotrzesz do różnych lokalizacji w Zakopanem i okolicach, w tym nawet do wybranych punktów po słowackiej stronie.

Oferta

Stawiamy na wysoką jakość usług, ale połączoną z atrakcyjnymi, niskimi cenami. Posiadamy różnorodną flotę pojazdów, więc poza standardowym taxi do 4 osób możesz zamówić kursy nawet dla 6 czy 8 pasażerów. W pojazdach Taxi Trans Zakopane zapłacisz wygodnie i bezpiecznie w sposób bezgotówkowy, korzystając z karty czy dostosowanego do takich płatności telefonu. Dzięki temu nie musisz się przejmować organizowaniem gotówki na przejazd.

Narciarstwo

Czy warto zamawiać taxi z Zakopanego do Białki Tatrzańskiej?

Białka Tatrzańska jest warta zamawiania tam taxi z zakopanego, ponieważ można tam spędzać czas na wiele różnych sposobów. To doskonałe urozmaicenie szczególnie dla osób, które przyjechały w góry na dłuższy urlop i chcą eksploatować nie tylko Zakopane, ale również atrakcje pobliskich miejscowości. Rejon ten jest szczególnie atrakcyjny pod kątem aktywności, lecz można się tu także zrelaksować lub oddać typowemu zwiedzaniu.

Położenie i dojazd

Białka Tatrzańska jest dużą wsią w powiecie tatrzańskim, która jest położona nieco ponad dwadzieścia kilometrów od Zakopanego. Dokładny dystans zależy od wybranej trasy, oscylując jednak w okolicach 23 kilometrów, które przy mniejszym ruchu można pokonać w niecałe pół godziny. Osoby zmotoryzowane mogą się zdecydować na podjechanie tam własnym autem, lecz trzeba się liczyć z tym, że pod względem parkingów w Białce dominują te małe i prywatne. Są one dość drogie, ale przede wszystkim w sezonie może się okazać, iż zaparkowanie samochodu wcale nie będzie łatwym zadaniem. Taksówka będzie zatem bardzo korzystną alternatywą i optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy przyjechali do Zakopanego pociągiem czy autobusem.

Ośrodki narciarskie

Zimą Białka Tatrzańska to prawdziwa mekka narciarzy i snowboardzistów, którzy mogą skorzystać z tutejszych ośrodków. Amatorzy białego szaleństwa odnajdą tu zawsze profesjonalnie przygotowane stoki, które zachęcają do kolejnych zjazdów. Najbardziej znanym z ośrodków jest Kotelnica Białczańska, wyróżniana już zresztą w przeszłości w gronie absolutnie najlepszych ośrodków narciarskich w kraju. Jeżeli chodzi o inne miejsca, godny polecenia jest też kompleks Stacja Narciarska Kaniówka czy Wyciągi Narciarskie Bania. Stoki w Białce sprawdzają się doskonale zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i tych początkujących – na miejscu można skorzystać z pomocy instruktorów z tutejszych szkółek.

Aktywności wodne

Tutejsza rzeka Białka zapewnia ciekawe atrakcje dla entuzjastów sportów ekstremalnych. Organizowane są tutaj spływy pontonowe, a przede wszystkim można spróbować kajakarstwa górskiego. Dużym plusem jest przy tym to, że tego typu sporty można tu uprawiać w zasadzie cały rok. Wzgórza otaczające Białkę przyciągają ponadto miłośników paralotni. Istotną atrakcją tej wsi są Termy Bania, czyli park wodny z basenami termalnymi. Znajdują się one na dużym kompleksie złożonym z całorocznej strefy zadaszonej oraz fragmentu odkrytego, który jest użytkowany w cieplejszym okresie w roku. Poza basenami termalnymi można tu korzystać z takich udogodnień jak: centrum spa, strefa wellness, jacuzzi czy zjeżdżalnie wodne. Dzięki temu Termy Bania są optymalne dla osób w każdym wieku.

Do zwiedzania

Jeśli wybierając się w dane miejsca, zwracasz szczególną uwagę na obiekty, które można zwiedzić, w przypadku Białki Tatrzańskiej na pewno warto odwiedzić kościół pw. św. Szymona i Judy Tadeusza. Pochodzi z początków XVIII wieku i prezentuje elementy barokowej i klasycystycznej architektury. Wnętrze imponuje przepychem, dostrzegalnym szczególnie w bogatych zdobieniach. W okresie letnim w kościele są odprawiane msze w języku łacińskim.

Taxi z Zakopanego do Białki Tatrzańskiej pozwoli na urozmaicenie pobytu w tych okolicach i skorzystanie z licznych atrakcji znajdujących się w tej popularnej wsi. W sezonie zimowym lokalizacja przyciąga szczególnie narciarzy, ale przez cały rok warto skorzystać z tutejszych warunków do sportów ekstremalnych czy możliwości udania się do term. Zachęcamy do kontaktu w sprawie zamówienia naszych taksówek.